La-Z-Boy | Live Life Comfortably

Tarihçe : 1930

1930'lar HİZMET
1930'lar gelişmiş bir yaslanma mekanizması gördü

La-Z-Boy Tarihi - 1930

AYNI YIL, İKİ KUZEN YENİLİKÇİ BİR KOLTUK YARATTI
''Rahatlamanın doğal yolu'' için tasarlanmıştı. Rahat bir konsept olarak, bu ahşap katlanır veranda sandalyesi, hem dik hem de yaslanarak oturulduğunda, insan vücudunun hatlarına uyuyordu. Fikirlerini geliştirmek ve modellemek için portakal sandıkları kullanarak dünyanın ayağını yerden kesen yaslanma mekanizmasını icat ettiler.

Bir müşteri, icatlarını kaplayarak tüm yıl boyunca kullanılabilecek bir koltuk olarak pazarlamalarını tavsiye edince, ilk döşemeli yaslanan koltuk 1929'da üretildi. İyi tavsiye! Bu, türünün ilk koltuğuydu ve sektör hırsızları ve taklitçileri için on ikiden vurulacak bir hedefti. Bu yüzden şirket 1929 yılının Nisan ayında tescillendi.

Bir kere daha, patentler ve başlangıç üretim maliyetleri için 10.000 $ toplayan arkadaşlar ve aile üyeleri yardıma koştu. Koltuk bir anda hedefine ulaştı ancak bir isme ihtiyacı vardı. Tanıtım ile gereklilik bir arada, ortaklar bir yarışma düzenledi.

İnsanların düşündüğü isimler! Sit-N-Snooze. Slack-Back. Comfort Carrier. Ama bir tanesi - La-Z-Boy - kazanan oldu.

 

TAM İŞLER YÜKSELİŞE GEÇMİŞKEN, 29 EKİM 1929'da
Kara Salı gerçekleşti ve borsa çöktü. Bir zamanlar çok hareketli olan ulus, çok farklı bir tonda yavaş bir dansa başladı. Edward için... Edwin için... Herkes için... para sıkıntısı vardı.

Neyse ki, Floral City Furniture'ın yaslanan koltuğu ve kaliteli işçilik itibarı devam etti. Haber yayılmıştı. Dürüst insanlar ve mükemmel marangozlardı. Kendi iddiasına göre bir defasında bir adam şirkete maundan yapılmış bir sandalye götürüp aynısından düzinelerce yapılmasını istemiş ve orijinalle yenileri birbirinden ayıramamış. Ve Monroe'daki insanların çok parası olmamasına rağmen, her zaman istediklerini elde etmenin yolunu bir şekilde bulurlardı. Müşteriler, mobilyalar için ödeme olarak buğday ve kömürden ineğe kadar her şeyi önerebilirdi. O zamanlar, gıdaklayan bir çift tavuk herhangi bir son teknoloji hırsız alarmından daha güvenilirdi.

Bunalım döneminin sonlarına doğru, Ed'ler neredeyse bir çiftlik dolduracak hayvan toplamışlardı. Çiftlikten kurtulmak için mobilya işine girdiğini düşünürsek Edwin'in durumu biraz ironik.

 

1929 BAŞLARINDA - PERAKENDECİLERİ İLE İLGİLİ BİRŞEY FARK ETTİLER,
kendilerinden iki kat daha fazla kar ettiklerini öğrendikten sonra - kuzenler şirketi bir perakende mağazasına dönüştürdü. Grand Rapids'teki Michigan Chair Company'ye katılarak daha fazla koltuk üretmeye başladılar. Bir yıl içinde Floral City, büyüklük olarak üç katına çıktı ve üretim alanı ikinci kata da çıktı. İş o kadar hızlı büyüdü ki mobilyaları sergilemek için binanın önüne bir sirk çadırı kuruldu.

Kuzenler, Monroe'dan olduğu kadar Detroit ve Toledo'dan da insanları çeken bir ürün ve pazarlama stratejisi geliştirdi. Bu "Mobilya Şovları"", uzak yerlerden gelen aileleri büyüledi. Diğer şirketlerin aklı agresif satıştayken, Floral City, o zamanlar endişeli olan halkı eğlendirmeye odaklandı.

Ebeveynler alışveriş yaparken çocuklar, tahterevalli, dönme dolap ve atlıkarıncalardaki akrobatik sirk farelerini izliyordu. Mağazanın giriş yolunda mükemmel bir şekilde biçimlendirilmiş havuzda balıklar atlayıp süzülüyordu. Edward ve karısı Henriette tarafından yetiştirilen fundalar, kendi bahçelerindeki meyvelerle birlikte potansiyel müşterilere veriliyordu.