La-Z-Boy | Live Life Comfortably

Tarihçe : 1940

1940'lar ADANMIŞLIK
Yaslanan koltuklar, onlarla uyumlu ayak uzatılacak puflar ile sunuluyordu

La-Z-Boy Tarihi - 1940

DANS ETMENİN MALİ ÜZÜNTÜLER SEBEBİYLE ASKIYA ALINDIĞI BİR ZAMANDA,
Edward ve Edwin, grubu canlı bir tempoda tutmayı yine başardı. Arkana yaslan ve keyfine bak koltuğu, herkesin istediği şeydi.

Michigan'dan Mississippi'ye kadar imalatçılar tasarımını, mekanizmasını, hatta adını kopyalamaya çalıştı ama patent ve ticari marka güvence altına alınmıştı. Hiç şüphe yok ki La-Z-Boy ve Floral City Furniture için işler hareketliydi.

Diğer imalatçılar, Floral City'nin hem perakendeci hem de imalatçı olmasından yakındılar. Şaşırtıcı değil. Doğrudan rekabeti kabullenemediler.

Ancak 1941'de Edward ve Edwin, La-Z-Boy koltuk fabrikasını Floral City Furniture'dan ayırmaya karar verdi. La-Z-Boy Chair Company, resmi olarak kendi binasıyla haritada yer aldı.

 

ANCAK BÜYÜK SAVAŞ ARAYA GİRDİ, PEARL HARBOR BOMBALANDI VE
2. Dünya Savaşı başladı. İronik olarak, 1941 ve 1946 arasında yeni binada hiç koltuk üretilmedi.

Bunun yerine burada, Woodall Industries uçak parçaları üretti. Üretim malzemeleri ve işçilik zor bulunuyordu ancak ahali, ulus için birlikte çalıştı. La-Z-Boy, muhtemelen savaş tarihinde en rahat tank koltuklarını ve sadme yastıklarını yapmak için garajlar kiraladı.

Şirket çalışanları, La-Z-News ve Floral Views aracılığıyla okyanus ötesindeki savaşı, kahramanları ve maalesef trajik kayıpları okudu. Birçok Monroe askeri, arkadaşlarının ve ailelerinin cephe ardındaki çabalarını öğrenmek için aynı gazeteyi okudu.

Bugün bile La-Z-News, La-Z-Boy ailesinin üyelerini gelişmelerden haberdar ediyor.