La-Z-Boy | Live Life Comfortably

Tarihçe : 1950

1950'ler YENİLİKLER
La-Z-Boy, rahatlık ve kolaylık için "Hi-Lo Matic"i piyasaya sürdü

La-Z-Boy Tarihi - 1950

ÜRETİME ARA VERMİŞ OLAN ŞİRKET YENİDEN ÇALIMAYA BAŞLADI
ve 1950'li yıllara giriliyordu. Şirket, giderek popülerleşen yaslanır koltuklara ek olarak sallanan koltuklarla o yılları 'salladı'. Daha sonra koltuğun içinden çıkan puflar ve ardından otomatik ayak destek parçası veya La-Z-Boy'un zekice adlandırdığı şekilde "Otto-Matic" geldi.

Jerry Lee Lewis, insanları "Shake, Rattle & Roll" (çalkala, titre ve yuvarla) şarkısıyla cesaretlendirdi ve sadece 10 dolara yaslanır koltuğa eklenebilen tercihe bağlı titreşim özelliği "La-Z-Boy Tranquillator" ile buna eşlik ettiler. Yenilik her yerdeydi, 3 boyutlu filmlerden hulahoplara kadar.

La-Z-Boy da 1959'da kendi eksantrik fikirleriyle eğlenceye katıldı. Açık arttırma için üretilen bir ürün yarattı. Bu, tüm ikili koltuklardan farklı bir ikili koltuktu. Vizonla kaplanmıştı ve kornaları, radyosu, ışıkları ve sinyal lambalarıyla bir araba koltuğuna benzeyecek şekilde tasarlanmıştı.

TOPLUMUN GÖZÜ, DWIGHT D. EISENHOWER, ELVIS
ve Marilyn Monroe adında bir sarışın bombanın üzerindeydi. Baba en iyisini bilirdi ve Crosby ailesi, La-Z-Boy yaslanır koltuğunda dinlenen Bing ile Amerikan evinin mükemmel resmini temsil ediyordu.

50'li yılların ortalarında La-Z-Boy, Hi-Lo Matic ile her iki cinsiyete de çekici geldi. Bu yenilikçi tasarım, bir erkeğin konfor ihtiyaçlarını karşılamak için yükseltilebilen ve ev kadının estetik isteklerini cezbetmek için indirilebilen ayarlanabilir sırta sahipti.

1960'larla beraber La-Z-Boy, odak noktasını tamamen değiştirdi. Uzun süre erkek koltuğu olarak bilindikten sonra La-Z-Boy, yaslanır koltuğu ''Bir Kadının Gününün En Rahat Kısmı'' olarak lanse ederek eşitliği destekledi. 60'lı yıllar aynı zamanda özgürlük, barış ve sevgi getirdi ve La-Z-Boy, ikili yaslanabilir koltuğu Sofette ile insanları daha da yakınlaştırarak üzerine düşeni yaptı.