La-Z-Boy | Live Life Comfortably

Tarihçe : 1990

1990'lar TEKNOLOJİ
1999'da La-Z-boy, ''Amerika'daki En Havalı Yaslanır Koltuk" Oasis'i tanıttı

La-Z-Boy Tarihi - 1990

La-Z-Boy'un Sınırlı Alana Sahip Vitrin Dükkanları 
yetersiz kalıyordu. Çözüm "La-Z-Boy süper mağazalar" ağıydı. Yeni "La-Z-Boy Mobilya Galerileri", bu şekilde anılıyordu. Mağazadaki dört ana galeri "Oturma Odası Galerisi, Aile Odası Galerisi, Deri Galerisi ve Koltuk Galerisi" galerinin konseptine ve ürünlere dair yazılar ve görseller ile tam olarak dekore edilmişti.

Evet, La-Z-Boy yaslanır koltuğuna aşık olmuş dünya artık her odaya yönelik mobilyalarda aynı konfor ve kaliteyi bulabilecekti. La-Z-Boy, dünyaya şöyle haykırıyordu ''Bir Evi Oluşturan Odalar Yapıyoruz''. Wendall ve Al ismindeki iki afacan rakun, bu çabaya uzanan bir yardım eliydi - aslında bir çift pati.

1996'da tanıtılan bu iki sevecen konuşan-hayvanlar, genişleyen La-Z-Boy ürün grubunu göstererek ve La-Z-Boy'un sadece yaslanır koltuk yaptığına dair "rakunlar (ve müşteriler) arasında yaygın yanlış algıyı" gidererek reklam yıldızı oldular.

Ancak Sakın La-Z-Boy'un Kendisini Ünlü Yapan Koltuğu İhmal Ettiğini Düşünmeyin.

Hayatta olmaz! Dünya evden çalışmaya başlayıp, internet ağına karışıp, bilgi süper hızlı yayıldıkça, hem rahatlık hem de uygunluk sunan mobilya talebi de arttı.

La-Z-Boy, hayal edebileceğiniz her şeyi yapan "sallanan, dönen, kayan ve yükselen" koltuklarla ihtiyaca cevap verdi. Günümüzde, saklama gözleri, masaj ve ısıtma fonksiyonları, gömülü telefonlar, diz üstü bilgisayar için modem bağlantıları ve içeceklerinizi soğuk tutmak için termo-elektrik bölmeler içeren tasarımlar bulunmaktadır.

Bir sonraki adım için ne düşünüyorlar?"

 

NE GELİRSE GELSİN, EMİN OLABİLİRSİNİZ Kİ,
La-Z-Boy ürünlerinde her zaman bulunan aynı rahatlık ve kalite ile yapılacaktır. Her ürünün La-Z-Boy ismini taşıma hakkı kazanması için şirket, Monroe'da bulunan genel merkezlerinde test laboratuvarı işletmektedir.

Ev mobilyası sektöründeki tek akredite test tesisi olan La-Z-Boy Test Laboratuvarı, her yeni ürünün La-Z-Boy'u mobilyada en çok güvenilen marka haline getiren sıkı kalite şartlarını karşılamasını sağlıyor.

BAZEN GERÇEK İNSANLAR ÇAĞIRILIYOR VE İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN
oturmak için ücret alıyor. Şu anda size tüm gün oturmak ve yaslanmak kolay bir iş gibi görünebilir ancak doğrusunu söylemek gerekirse bu zorlu bir iş olabilir. Test edenler genelde işin en zor kısmının uykuya karşı direnmek olduğunu söylüyor, bazıları uyuyor ve bir yerden sonra umursamıyor.

Bugün, nereye giderseniz gidin, büyük ihtimalle orada da La-Z-Boy olacaktır. Artık sadece bir koltuk şirketi olmayan La-Z-Boy, geniş ürün yelpazesi sunan çok boyutlu bir kuruma dönüştü. La-Z-Boy tarafından geliştirilenlerin yanında, şirketin yeni sunduğu birçok şey, agresif devralma stratejisinin bir sonucu.

Hammary, Kincaid, England/Corsair, Centurion, Sam Moore, Bauhaus ABD ve diğerleri gibi mobilya şirketlerini alarak La-Z-Boy, yeni pazar alanlarına ve müşterilere ulaştı. La-Z-Boy aynı zamanda, İş Mobilyaları Grubu ile iş ve sağlık hizmetleri için mobilya pazarlarında da büyüyen bir güçtür.

Tüm Bu Çeşitlilikle, La-Z-Boy Koltuk Şirket Adı

Artık tam olarak şirketi temsil etmiyordu. Bu yüzden, 1996'da hissedarlar, ismin La-Z-Boy Incorporated (Anonim Şirketi) olarak değiştirilmesi için oy kullandılar.

Bir sonraki yıl, La-Z-Boy çalışanları için hem kutlama hem de yas tutma zamanıydı. La-Z-Boy yıllık satışları 1 milyar doları geçtiğinde tüm şirket bu heyecanı paylaştı. Şirketin, küçük bir aile şirketinden dünyadaki en büyük mobilya üreticilerinden birine dönüştüğünü gören Charles T. Knabusch'tan daha gururlu kimse yoktu.

Maalesef, Ekim 1997'de Charles aniden öldü. Arkasında babası ve Edwin Shoemaker tarafından başlatılan yenilik, kalite ve sıkı çalışma efsanesini bıraktı.

 

Bu Efsanelerin Işığında La-Z-Boy Sektördeki Üstünlüğü

bilhassa ürünlerin beğenilmesi ve dağıtım ağının çeşitliliği gibi birçok yolla korumaya devam ediyor. Mağaza içi La-Z-Boy galerileri ağı ve "La-Z-Boy Mobilya Galerisi" mağazaları ile birlikte bağımsız mobilya bayileri, bölgesel ve ulusal zincirler dağıtım ağının parçalarını oluşturuyor. Gelecek yıllarda La-Z-Boy, heyecan uyandıran yeni mobilya modelleri sunarak, yurt için ve yurt dışında dağıtımını genişleterek, mümkün olduğunca çok insana La-Z-Boy konforunu ve kalitesini ulaştırma hedefiyle çalışmaya devam edecek.

Şu anda, La-Z-Boy ürünlerinin İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Afrika dahil birçok önemli ülkede lisanslı olarak üretimi ve dağıtımı yapılmaktadır. Ayrıca şirket, her yıl yeni uluslararası perakende noktalarını açıyor. Hâlihazırda Kanada'da güçlü ve büyüyen bir "La-Z-Boy Mobilya Galerisi" mağaza ağı bulunmaktadır. Ve yakın zamanda şirket, Kuzey Amerika'nın dışında İspanya, Madrid'de ilk La-Z-Boy Mobilya Galerisini açtı. Yakında tüm dünya, La-Z-Boy mobilyalarının eşi benzeri olmayan konforunun keyfini sürecek.

''İKİ ED'' TARAFINDAN BİR GARAJDA BAŞLATILAN KÜÇÜK MOBİLYA ŞİRKETİ,
ülkesinin en büyük döşemeli mobilya üreticisine ve dünyada en yakın rakibinin iki katı satış yapan lider yaslanan koltuk üreticisine dönüştü. Ve şirketin, ayaklarını uzatıp rahatlamaya niyeti yok.

Ancak, şirketin köklerinden çok da uzaklaşmasını beklemeyin. Büyüme ve başarı, gelecekte de ilk koltuğun yapılmasını sağlayan aynı değerlere odaklanmaya devam edecek; yenilik tutkusu ile kaliteli ve rahat mobilya üretme kararlılığı.