La-Z-Boy

La-Z-Boy 1927 yılında Monroe, Michigan’da kurulmuş ve bugün tüm dünyada “Recliner” adı verilen ancak çoğu pazarda sadece “La-Z-Boy” olarak bilinen, ayağı açılıp sırtı yatabilen, sallanan koltukların mucididir. Firma bünyesinde La-Z-Boy, Hammary, England, Kincaid ve American Drew markalarını barındırmaktadır.

La-Z-Boy, koltuk endüstrisinin en dayanıklı, patentli, 4 duvarlı, güçlü “unibody” sistemi ile tasarlanmıştır. En yüksek kalitede ağaçlar kullanılarak yapılan iskeleti ayrıca demir ile güçlendirilmiştir.

Kaliteli konstrüksiyon özellikleri, esnek dolgu malzemeleri, test edilmiş kumaşı ve yenilikleri ile La-Z-Boy kuşaklar boyu süregelen bir dinlenme alışkanlığı oluşturmaktadır. Birbirinden bağımsız hareket edebilen sırt ve ayak fonksiyonlarına ek olarak 16 farklı kademede yatma seçeneği vardır. Açılıp kapanabilen ayak desteği, tercihinize göre 3 farklı kademede ayarlanıp kilitlenebilir.

Altın Yatak olarak 1998’den beri La-Z-Boy’un Türkiye’deki tek yetkili distribütörüyüz.

Dünde Bugüne La-Z-Boy

1927 yılında Amerikalı Edward Knabush ve Edwin Shoemaker kuzenler “doğal dinlenme” düşüncesiyle tasarladıkları ağaç latalı ve katlanır, veranda sandalyeleriyle yola çıkarak dünyanın ilk sallanan recliner koltuğunu ürettiler.

1929 yılında sandalyelerini kumaşlarla kaplayarak koltuk tasarımlarını tamamladılar. Sıra koltuklara isim vermeye geldiğinde ortaklar bir yarışma düzenlendiler. Yarışma sonucunda koltuklar La-Z-Boy (tembel çocuk) ismini aldı. 1961’de La-Z-Boy tarihin kaderini değiştirecek, hem sallanıp hem de yatabilen yepyeni bir koltuk olan “Reclina Rocker”ı üretti.

Hala Michigan’da bulunan merkez ofisi, ABD’de 5 adet fabrikası ve 6 dağıtım merkezi bulunan La-Z-Boy, yine sadece ABD’de yaklaşık 110 tanesi kendisine ait olan toplam 900 adet satış noktası ile dünyanın lider mobilya üreticilerinden biridir. 10.000’den fazla çalışanı ile halka açık bir firma olan ve hisseleri New York borsasında işlem gören La-Z-Boy yıllık 2 milyar USD ciroya sahiptir.

Dünyanın ilk sallanan koltuğu La-Z-Boy, yaklaşık 90 yıldır sayısız stillerde ürettiği koltuklar ile başta Amerika olmak üzere dünya çapında tanınan ve bilinen bir marka haline geldi.

1995’te Türkiye pazarına giren La-Z-Boy markasını 1998 yılında bünyemize kattık. Altın Yatak olarak mağazalarımız ve bayi ağımız ile La-Z-Boy’un Türkiye’deki tek adresi olduk.

Gerçek Hayata Ulaşan Mobilyalar

La-Z-Boy koltuklar en yüksek standartlarda imal edilmektedir. Koltukların iskeleti, mekanizması, minderleri ve yayları en iyi kalitedeki materyallerden üretilip, kumaşlar La-Z-Boy sertifikası almadan önce laboratuvarlarda test edilmektedir.

Üstün kalite ve konfor her şeyden daha önemli olduğu için, ürünler sevk edilmeden önce gerçek hayata uygun olarak test edilmektedir. La-Z-Boy, sadece insan hakları ve çevresel sorumluluklara saygı duyan firmalardan malzeme alımı gerçekleştirmeyi taahhüt ederek, doğal yaşama da katkı sağlamaktadır.